Kaszel u kota - przydatne wskazówki

Kaszel u kota

Koty mają zwyczaj kaszlu. Nierzadko słyszy się ich kaszel, kichanie lub miauczenie. W tym artykule omówimy niektóre z najczęstszych przyczyn i rozwiązań tych dźwięków.

Koty często kaszlą, gdy są chore lub mają infekcję płuc. Jeśli Twój kot kaszle krwią lub ma problemy z oddychaniem, dobrze jest jak najszybciej zabrać go do weterynarza.

Co powoduje kaszel u kota?

Wiadomo, że koty mają wiele różnych problemów zdrowotnych, w tym choroby układu oddechowego. Są również podatne na infekcje i mogą cierpieć na różne rodzaje raka.

Najczęstszą przyczyną kaszlu u kota jest zwykle ciało obce w gardle. Może to być coś w rodzaju kawałka jedzenia lub innego przedmiotu, który utknął w gardle, co powoduje podrażnienie i stan zapalny.

Koty kaszlą w celu oczyszczenia dróg oddechowych z obcych substancji. Nie jest to oznaką jakiejkolwiek poważnej choroby lub choroby, ale może być oznaką czegoś poważniejszego, jeśli kot kaszle przez dłuższy czas lub wielokrotnie.

Leki na kaszel u kota

Wiadomo, że koty cierpią na wiele różnych chorób i schorzeń, ale nie są to jedyne zwierzęta, które cierpią na kaszel.

Koty chorują na zapalenie płuc i oskrzeli, tak jak ludzie. Muszą dbać o zdrowie układu oddechowego, tak jak my.

Kaszel kota może być spowodowany różnymi przyczynami, ale często jest spowodowany przez ciała obce lub bakterie dostające się do płuc. Leki na kaszel dla kotów są dostępne w lokalnej aptece lub w Internecie.

Domowe sposoby na kaszel u kota

Koty mogą być głównym źródłem niepokoju dla swoich właścicieli. Mogą zachorować i kaszleć, co może być trudne. Warto zastosować domowe środki zaradcze, które są bezpieczne i skuteczne, aby pomóc kotom wyzdrowieć z kaszlu.

Koty mają wiele różnych rodzajów kaszlu. Niektóre są spowodowane przeziębieniem, a inne alergiami.

Niektóre domowe sposoby na kaszel kota obejmują:

  • Krople na kaszel
  • Ocet jabłkowy
  • Olejek eukaliptusowy
  • Kocimiętka

Kaszel u kota - profilaktyka

Koty mogą czasami mieć skłonność do kaszlu. Może się to zdarzyć, gdy wdychają kurz, pyłki lub inne cząstki. Istnieje kilka sposobów, aby temu zapobiec.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać kota w zdrowiu i zapobiec jego zachorowaniu:

  • Utrzymuj ich otoczenie w czystości; obejmuje to sprzątanie wszystkich kuwet, mycie misek na jedzenie i codzienne odkurzanie podłogi.
  • Upewnij się, że mają dostęp do świeżej wody przez cały czas; jeśli wychodzisz na dłuższy czas, upewnij się, że ktoś inny ma oko na Twojego kota, gdy Cię nie ma.
  • Jeśli kot zachoruje na kaszel, może być konieczne, aby pozostał u weterynarza przez kilka dni, aż wyzdrowieje.